NÁRODNÍ KONFERENCE 2024

Vysoké Mýto, BJB, Pražská 72, 19-20. 4. 2024
SVATÉ POVOLÁNÍ   2 Tm 1,9

NAHRÁVKY

Martina Žáková – hlavní mluvčí na konferenci Aglow v pátek večer a v sobotu dopoledne:
Moje meno je Martina Žáková a pochádzam dnes už z Bratislavy, kde žijem spolu s mojím manželom Vladkom Žákom. Sme už manželmi viac ako 16 rokov a máme spolu dve deti Davidka a Bellu. Pred 10 rokmi sme založili spoločenstvo Otcov Dom- Father’s House v našom hlavnom meste, ktoré spolu vedieme. Predtým sme založili a spoločne sme sa venovali young- adults mládeži Exit v našom hlavnom meste. 
 
Viac ako 10 rokov som pracovala v Rádiu a popri  materskej dovolenke som sa začala venovať tvorbe a natáčaniu sériových videopodcastov pre ženy.
Prvé časti boli osobnou výpoveďou mojej vlastnej bolesti, cez ktorú som prechádzala a volali sa od 
“ Bolesti k nádeji..“ a ďaľšie podcasty hovoria o sebahodnote ženy a objavení jej vlastnej identity a poslania v jej Stvoriteľovi a volajú sa „Slobodná byť sama sebou…“
 
Vo svojom voľnom čase veľmi rada tvorím, moderujem a venujem sa ženám a službe na plný úväzok. Osobne sa už veľmi tešim na spoločenstvo so ženami z Aglow z Českej republiky, keďže ste veľmi blízke môjmu srdcu a každá jedna z Vás má nezameniteľnú príchuť a nenahraditeľnú hodnotu…“
 

 

Program – pátek

17.00 – 19.00 registrace, ubytování
19.00 – 22.00 shromáždění

Program – sobota

  7.00 –   9.00 registrace
  9.00 – 11.30 hlavní shromáždění, chvály  
11.30 – 13.00 oběd – domov mládeže
13.00 – 14.00 semináře
14.00 – 15.00 přestávka s občerstvením
15.00 – 17.00  shromáždění

Předpokládaný konec je v 17.00 hodin

 

I jednotlivec zmůže mnoho. Povolání k modlitbám za národy.  

Světlana Vránová 

Když tě Bůh k něčemu povolá, nejlepší, co můžeš udělat, je říct ANO – přestože je to třeba divné nebo tomu úplně nerozumíš. Pokud budeš věrný v mále, Bůh si tě může použít tak, že by sis to ani ve snu nepředstavila. Jeden člověk jednající v Božím povolání stačí k tomu, aby se daly do pohybu velké věci na úrovni národa, a dokonce i mezinárodní. Od „nepochopitelných“ modliteb za malou africkou zemi doma „v komůrce“ přes celonárodní modlitby za Bělorusko po statisícové sbírky pro Ukrajinu. Na svědectví o 20 letech v neobvyklé službě si budeme demonstrovat obecně platné principy, jak si Bůh povolává, připravuje a používá ochotné lidi.

……………………………………………. 

Mám věk, ale stále tančím

Hanka Zahradníčková

Když jsem byla mladší, myslela jsem si, že stárnout bude jednoduché. Že to zvládnu. Ale jak přibývaly roky, přibývaly těžkosti a bolesti, a bylo to těžší, než jsem si představovala. Naštěstí jsem zaslechla hlas Otce: „Posaď se u mých nohou. Poslouchej, má milovaná. Je dobré odpočívat…“

A tak mám věk, ale stále tančím.

……………………………….

Jděte do celého světa! Chceš být misionářkou?

Karla Luparia

Jmenuji se Carla Luparia, je mi 40 let. Pocházím z Argentiny, ale žiji v ČR přes 20 let.

Jsem moc ráda, že budu moci být součástí Konference žen AGLOW. Těším se na ten společný čas.

V ČR působím jako misionářka. Pro křesťana nezačíná Boží povolání až tehdy, kdy cestuje na kraj světa nebo zakládá organizace a spolky. Ne, Boží povolání pro nás začíná tady a teď. Tam, kde se nacházíme, ať to je v práci, ve škole, jako mladík či děvče, prostě v “normálním” životě.

Boží povolání není sebe-uplatněni, ale sebe-zapření (Mt 16,24-26). Bůh nás zve, abychom žili podle jeho povolání. A zároveň je pro nás povolání i příkazem. Měli bychom ho poslechnout. Odpovědí na Boží povolání má být připravenost a poslušnost. Pro nás je každé Boží povolání iniciativou Boží lásky. Ve starozákonním ani novozákonním období nebylo snadné opustit vlastní “komfortní zónu” a přijmout Boží pozvání. Přesto je to však právě základ toho, co znamená být Božím dítětem a Ježíšovým následovníkem.

Jedním si ale můžeme být jistí, a to – že sloužit na Boží vinici vždy stojí za to.

………………………….

Doprovázení

Pavlína Oubrechtová

Na semináři se krátce představím a seznámím vás se službu Domácího hospice Křídla. Doprovázení si tak reálně propojíme v rámci svědectví a nahlédneme možnosti, jak můžete pomoci ve svém okolí smířit se s odchodem blízké osoby. Těším se, že tak těžké téma můžeme spolu otevřít a najít nástroje pomoci.

Pavlína Oubrechtová

 

………………………………………..